• +420 233 355 680info@cenekajezek.cz

  • Čeština
  • English
 • Workshop

  Vážené kolegyně, milí kolegové,

  po šestileté přestávce jsem se rozhodl zopakovat pracovní setkání, zaměřené na geotechniku. Nazval jsem jej GEOTECHNICKÝ WORKSHOP a bude orientovaný na praktické řešení problémů, se kterými se setkávám při své projektantské i dodavatelské práci. Zvolil jsem dvě místa konání tak, aby byla zajímavá a alespoň pro část účastníků nebyla příliš daleko. Podzimní okolí Máchova jezera nabízí ponurou krásu. Beskydy jsou hezké vždycky a navíc jsou tam fajn lidé.

  Nejdůležitějším motivem k uspořádání workshopu je především moje potřeba přenést část praxí nabytých zkušeností do co nejširší odborné komunity tak, aby se zjednodušila vzájemná komunikace a aby účastníci workshopu uměli před investory, stavaři a architekty obhájit svůj postup při řešení geotechnických problémů. Proto také je akce „nezisková“, protože její edukační efekt je pro mne přínosnější než můj osobní vklad do ní. Druhým hlavním motivem je možnost vytvoření prostoru a podmínek pro neformální setkání lidí, kteří mají velmi podobnou náplň práce, ale kvůli konkurenčním překážkám mají pramálo příležitostí na přátelské setkání.

  PROGRAM:

  Ve třech základních přednáškových blocích bych se s Vámi rád podělil o projektové i technologické zásady konstrukcí speciálního zakládání, návrhové postupy i triky a v neposlední řadě i o ekonomické a právní aspekty, související s uvedeným. Ve všech blocích bude prostor na diskusi i pro zajímavé příspěvky účastníků. Přesné časy přednášek budou stanoveny před zahájením workshopu.

  • Úvodní blok, který bude zahájen prvý den v podvečer, bude věnován podkladům a s tím souvisejícím paragrafům. Budu Vám povídat o průzkumech, situacích, o hledání nejsprávnějšího přístupu k spolupůsobení spodní a vrchní stavby. Také ale o emocích, asertivitě, diskusích s kolegy nad řešením problémů i o tom, jakou jsem našel nejsprávnější formu jednání s objednateli. A také o provozní slepotě.
  • Druhý – ranní – blok bude věnován zakládání staveb. Přednášet budu o tom, jak správně vyhodnocovat informace v geologických průzkumech, o interakci základů s geologickým prostředím a o osvědčených přístupech k navrhování. Seznámím účastníky s technologickými pravidly i limity, na které je dobré pamatovat již při projektování, a s ekonomickým pohledem na celý proces.
  • Třetí – odpolední – blok bude věnovaný problematice pažících a opěrných konstrukcí a drobně i sesuvům. Budete opět seznámeni s aplikovatelností jednotlivých technologií, s technickými a návrhovými pravidly pro řešení jednotlivých problémů. Zaměřím se i na podzemní vodu a na to, jak s jejím výskytem nakládat při návrhu i při realizaci. Na závěr opět bude prostor pro ekonomiku této problematiky.
  • Poslední den po snídani proběhne krátká rekapitulace, trocha filozofování o hledání pozitiv a přednáška advokáta o právních aspektech důsledků geotechnických prací v zrcadle ochrany práv sousedů.

  Pro geotechnický workshop jsem zvolil podobu „neformálního“ odborného setkání, doplněného o DOBROVOLNÉ pohybové aktivity. Obě vybrané lokality konání jsou skvělé na procházky. U Máchova jezera bychom mohli dát jeho ranní oběh – cca 16 km po lesních cestách s případným výběhem na Borný. A jestli se mezi účastníky objeví opravdoví blázni, tak můžeme po skončení akce učinit pokus o pokoření prominentních vrcholů Lužických hor. V Beskydech nabízím východ Slunce (vychází v 7:06) na Lysé hoře nebo běh za douškem osvěžující vody z Tajemné Řásnovky.

  V přestávkách, při jídle, mezi bloky i při sportování bude prostor na diskusi v menších i větších skupinách nejen o přednášeném, ale i o spoustě jiných problémů, které naší práci provází.  Workshop vytváří ideální příležitost probrat se svými konkurenty na neutrální půdě mnoho témat, na která jindy není prostor a podmínky.

  Budu se snažit, aby workshop byl zařazen do systému celoživotního vzdělávání ČKAIT. Primárně je určen především pro statiky a pro poučeníchtivé projektanty pozemních staveb. S povděkem ocením, když v řadách posluchačů zasedne co nejvíce mladších kolegů.

  Vojtěch Ježek

  ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

  Náklady na workshop budou rozpočítány na účastníky po skončení formou řádných daňových dokladů a s doložením výpočtu ceny. V rámci workshopu je součástí pobytu i plná penze, občerstvení v průběhu přednáškových bloků a vstup do wellness.

  TERMÍNY A REGISTRACE:

  11.-13. 11. 2024 DOKSY, hotel Port u Máchova jezera
  Valdštejnská 530, 472 01 Doksy, www.hotelport.cz
  Registrační formulář: ZDE
  Uzávěrka registrací 30. 5. 2024

  19.-21. 11. 2024 ČELADNÁ, hotel Miura
  Čeladná 887, 739 12 Čeladná, www.miura.cz
  Registrační formulář: ZDE
  Uzávěrka registrací 30. 5. 2024

  Copyright © Bananos.cz