• +420 233 355 680info@cenekajezek.cz

  • Čeština
  • English
 • Aktuality

  ADOPCE ZVÍŘAT V PRAŽSKÉ ZOO

  05/2024

  Držíme tradici a jako každý rok jsme se i letos stali adoptivními rodiči hned 4 zvířat v ZOO Praha.
  Adoptovali jsme již po několikáté ježuru australskou a gorilu nížinnou. Nováčkem a rovnou také miláčkem se stal ježek ušatý. Jako poslední jsme vybrali krásnou, ale nebezpečnou kočičku – manul.

  ZAJIŠTĚNÍ STAVEBNÍ JÁMY Škrétova, Praha

  04/2024

  Konec dubna s sebou přinesl i úspěšné ukončení prací speciálního zakládání na akci Škrétova, o které jsme zde psali již v únoru. Na přiložených fotografiích můžete jasně vidět sklon vrstev břidlice zastižené ve dně stavební jámy. Na první fotografii je pak vidět finální vzhled stavební jámy s již provedenými podkladními betony. Tato fotografie byla pořízena naším statečným stavbyvedoucím Ing. Radkem Vlasákem z jeřábu tyčícím se vysoko nad stavební jámou.

  GEOTECHNICKÝ WORKSHOP

  04/2024

  Vojtěch Ježek, specialista naší společnosti, zve všechny statiky a zvídavé projektanty všech specializací na GEOTECHNICKÝ WORKSHOP – soubor přednášek o navrhování základů a stavebních jam – který se bude konat ve dvou termínech, 11.-13. 11. 2024 u Máchova jezera
  a 19.-21. 11. 2024 v Beskydech.
  Přednášky budou orientovány na propojení projektování s prováděním a na řešení praktických problémů, se kterými se projektanti pravidelně setkávají. Samostatně bude pojednáno o ekonomice geotechnických konstrukcí a o vybraných právních, etických a morálních aspektech projektantské práce jako takové.
  Workshop je též ideální příležitostí k setkání s konkurenty na neutrální půdě a ke zjištění, že nás toho více spojuje, než rozděluje.
  Akce bude mít podobu „neformálního“ odborného setkání doplněného o dobrovolné pohybové aktivity v místě konání.
   
  Více informací a formulář pro přihlášení naleznete na našem webu v záložce WORKSHOP.
   
  Máte se na co těšit!
   

  TERMIZO Liberec

  04/2024

  Nakládání s odpadem je tématem dnešní doby. Byli jsme osloveni, abychom provedli založení nového vzduchového kondenzátoru přímo v areálu spalovny TERMIZO a.s. v Liberci, která využívá směsný komunální odpad a vybraný průmyslový odpad jako palivo pro výrobu tepelné a elektrické energie.
  Na fotografii můžete vidět naši vrtačku BG20H v akci, při vrtání pilot průměru 1000 mm. Piloty jsou opatřeny hranatými hlavicemi, do kterých bylo pomocí chemických lepených kotev vloženo kotvení ocelové konstrukce kondenzátoru.
  Stavbu vede Vladimír Slavíček, projekt připravil Ing. Ondřej Tušl.

  Přejeme Vám novou, svěží a pozitivní energií nabité jarní dny a veselé a barevné Velikonoce!

  NOVÁ VÝROBNÍ HALA PANASONIC CZ Plzeň

  03/2024

  Mrkněte na fotografie z výstavby haly HVAC Panasonic Plzeň, o které jsme psali na konci loňského roku. Fotografie byly pořízené na konci února, kdy naše stroje ještě vrtaly piloty. Nyní už jsou všechny práce na zakládání hotové, vrtačky opustily staveniště a pokračují na dalších projektech, o kterých v blízké době dáme vědět.

  ZAJIŠTĚNÍ STAVEBNÍ JÁMY Škrétova, Praha

  02/2024

  Kousek od Národního muzea v Praze, v ulici Škrétova, probíhají aktuálně práce na zajištění stavební jámy pro novostavbu RU-SH Apartments. Specialitou tohoto projektu je, že se nachází ve vnitrobloku původní zástavby, což s sebou nese mnohá omezení. Jedním z nich je například přístup na staveniště, který je možný pouze skrz úzký vjezd. Díky tomuto omezení bylo nutné už v projektu počítat s použitím maloprofilové vrtačky, která je schopna projet vjezdem do vnitrobloku (můžete vidět na první fotografii).

  Pro zajištění stavební jámy bude použito mikrozáporové pažení, kotvené v jedné či dvou úrovních, a to podle hloubky stavební jámy. Výztuží mikrozápor budou profily HEB140 s jednotnou roztečí 0,8 m (pole s kotvou) a proměnnou roztečí polí bez kotev. Kotvení bude prováděno přes zapuštěné převázky z vyztužených úpalků štětovnic Larsen. Prostor mezi mikrozáporami bude zapažen stříkaným betonem s výztuží a s odlehčovacími okny.

  Součástí naší dodávky prací jsou také mikropiloty pro zesílení základu stávajícího domu, podezdění sousedních objektů včetně použití hřebíků a návrh a zhotovení základu pro jeřáb. Pod jeřáb byla navržena základová patka podporovaná 12 mikropilotami. Patka je již hotová a jeřáb už ve vnitrobloku stojí, jak můžete vidět na přiložených fotografiích.

  Aktuálně jsou vyvrtané všechny mikrozápory, na 3/4 obvodu stavební jámy je hotová první řada kotev, sousední objekty jsou podchycené a jsou hotové i všechny mikropiloty. Probíhá stříkání torkretů a těžení stavební jámy.

  Stavbu vede Ing. Radek Vlasák, projekt připravil Ing. Vojtěch Ježek.

  ZAJIŠTĚNÍ SVAHU Dolní Beřkovice

  02/2024

  Jak jsme vás informovali v listopadu loňského roku, k vytvoření přístaviště na Labi v Dolních Beřkovicích bylo potřeba zajistit svah na břehu řeky. Navrhli jsme a zrealizovali nekotvenou pilotovou stěnu. Stavba je již hotová a vy se můžete podívat na fotografie ze stavby. První fotografie byla pořízena po dokončení spřahujícího žb trámu a odtěžení zeminy před pilotovou stěnou. Druhá fotografie dokumentuje již hotovou konstrukci.

  VÝROBNÍ HALA, SKLAD A SPRINKLER, TOPPAN PACKAGING CZECH Havraň

  02/2024

  Právě jsme dokončili založení výrobní haly, externího skladu a sprinkleru pro firmu Toppan Packaging Czech v průmyslové zóně Joseph nedaleko Havraně. V rámci projektu jsme zhotovili přes 170 ks pilot o průměrech 750, 950 a 1000 mm. Piloty jsou opatřeny převážně kruhovými hlavicemi s kalichy pro uchycení prefa sloupů horní stavby. Jedna hlavice byla navržena hranatá a byla provedena ve výkopu zajištěným záporovým pažením (spodní hrana hlavice se nachází až na úrovni -5,05 m).

  Projekt připravil Bc. Ondřej Krkavec, stavbu vedl Ing. Radek Vlasák.

  VALALIKY INDUSTRIAL PARK Košice (SK)

  01/2024

  Hlásíme se z větrných Košic. Teploty posledních dní se sice pohybovaly mírně pod nulou, ale díky silnému větru se pocitově blížily k -18 °C. Armokoše se při snaze o vložení do vyvrtaných děr chovají v poryvech větru jako poletující pírka, a tak je práce nadmíru náročná. Situaci moc nezlepšuje ani fakt, že se podzemní voda nachází cca 30 cm pod úrovní terénu a geologický profil je opravdu hodně proměnlivý. Naši chlapi se ale nevzdávají a společně s projekčním týmem neúnavně pracují, aby dodrželi všechny závazky. Aktuálně jsou na stavbě nasazeny naše tři vrtačky – BG28, BH23 a BG18.

  Stavbu vede Libor Dvorský a Miroslav Slabý společně s našimi dvěma novými stavbyvedoucími – Petrem Malým a Šimonem Koritenským. 

  Podívejte se na fotografie ze stavby. Dokumentují mimo jiné i stavění prvního sloupu nebo například detail PEIKKO šroubů sloužících k uchycení prefa sloupů.

  Klidné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších a úspěšný vstup do nového roku 2024 přeje firma Čeněk a Ježek a.s. všem svým zaměstnancům, kolegům, partnerům a objednatelům. Děkujeme za Vaši důvěru v tomto roce a těšíme se na další společné projekty i v roce nadcházejícím. ❤️

  NOVÁ VÝROBNÍ HALA PANASONIC CZ Plzeň

  12/2023

  V areálu firmy Panasonic CZ v Plzni na Borech se začíná stavět nová výrobní hala HVAC (heating, ventilation, airconditioning). Vyroste na místě bývalé haly, která byla zbourána a její základy (základové patky a pasy) byly odstraněny, aby nebránily nové výstavbě.

  Jsme velice rádi, že jsme byli osloveni, abychom pro tento projekt navrhli a zrealizovali hlubinné založení. Celkem nás čeká zhotovit přes 650 pilot, převážně s vrtanými hlavicemi pro prefa skelet, přičemž nejdelší piloty budou dlouhé 24 m.

  Na základě informací od investora bylo při návrhu pilot potřeba zohlednit budoucí vedení technologických kanálů, které bude dodatečně zahloubeno v zemi, což znamenalo počítat s obnažením již vyvrtaných pilot na délku až 3 m.

  Na stavbě jsou nyní nasazeny 4 vrtačky a podle zpráv ze stavby jde vše jako po másle. V podloží se nachází jílovité písky až písčité jíly a dalo by se říct, že se jedná přímo o „vrtiráj“. 😊

  Projekt připravil Ing. Ondřej Tušl, stavbu vede Vladimír Slavíček.

  Vánoční dárek – NOVÁ BG23H

  12/2023

  Už máte nakoupené dárky k Vánocům? 
  My jsme si udělali radost jedním opravdu velkým dárkem 🎁 – pořídili jsme si další, úplně novou, vrtnou soupravu, a to BG23H. 
  Nemešká ani chvilku a už odjela do Košic, kde pomůže s prací naší největší BG28H.
   

  PANATTONI PARK Cheb

  12/2023

  Velká skladovací hala v areálu Panattoni park v Chebu, na jejíž výstavbě jsme se podíleli (začátek výstavby v listopadu 2022), už bude brzy dokončena. Pokochejte se fotografiemi a posuďte sami, že se jedná o opravdu rozsáhlou stavbu.

  Celkem jsme zde vyvrtali 963 pilot, přičemž většina z nich je opatřena kruhovými hlavicemi pro uchycení prefa sloupů. Největší průměr hlavice byl použit 1800 mm a nejdelší piloty měří 26 m a mají průměr 1300 mm. Součástí naší dodávky prací bylo i záporové pažení pro dojezd výtahu a zajištění výkopu pro dešťovou kanalizaci.

  Stavbu vedl Vladimír Slavíček, projekt připravil Ing. Jan Mrázek a Ing. Ondřej Tušl.

  Foto credit: Petr Škuta

  Vánoční večírek

  11/2023

  Na konci listopadu jsme dostali pozvání na vánoční večírek od naší spřátelené firmy 3G Praha s.r.o. Posezení se konalo na lodi Hamburg v Praze na Vltavě a jeho stylový dress-code byl na téma námořníci/vodáci.

  Užili jsme si romantickou plavbu noční Prahou, výborné jídlo, bezedný bar, milou obsluhu, ale hlavně plno zábavy a skvělou společnost. Bylo to, ostatně jako vždy s 3G, bezvadná jízda, a my se těšíme na další společné setkávání, ať už formální, pracovní, nebo to neformální.

  VALALIKY INDUSTRIAL PARK Košice (SK)

  11/2023

  Naše největší vrtačka BG28H s celou posádkou, v čele s Miroslavem Slabým, už dorazila do Košic a pustila se do práce na projektu, o kterém jsme vám již psali v létě.

  Jako první se posádka vrhla na převrtávanou pilotovou stěnu, která bude tvořit jímky pro nové technologie. V prvním objektu budou realizovány dvě převrtávané jímky a obě budou zhotoveny z pilot průměru 1000 mm o délkách 7,50 m (primární piloty) a 10,50 m (sekundární, vyztužené piloty). Celkem bude vyvrtáno 311 pažících pilot. Pažící piloty budou kotveny lanovými kotvami v jedné kotevní úrovni.

  Před začátkem vrtání byly zhotoveny vodící zídky dle správné šablony tak, aby napomáhaly přesnosti vrtání. Výstavbu vodících zídek můžete vidět na přiložených fotografiích.

  Vzhledem k předpokládané geologii (tekuté písky v prolohách neogenních jílů a tlaková voda) je potřeba vrty pro piloty pažit po celé délce a je potřeba být v neustálém kontaktu s projektanty pro případ neočekávané změny geologického profilu. Vedoucím projektu je Ing. Vojtěch Ježek.

  ZAJIŠTĚNÍ SVAHU Dolní Beřkovice

  11/2023

  K vytvoření přístaviště na Labi v Dolních Beřkovicích bylo potřeba zajistit svah na břehu řeky. Ing. Jan Mrázek navrhl trvalou nekotvenou pilotovou stěnu tvořenou 24 ks pilot o průměru 750 mm, které jsou od sebe osově vzdáleny 1,90, 2,00 nebo 2,10 m a jsou v hlavách spřaženy železobetonovým trámem o výšce 800 mm. Vzhledem k délce pilotové stěny byly ve stěně navrženy tři dilatační spáry.

  Proběhla realizace pilot, na kterou nyní naváže armování a betonáž trámu ve zhlaví pilot. Poté bude svah postupně odtěžován až na projektovanou úroveň maximálního výkopu, a to se současným prováděním vyztuženého stříkaného betonu mezi pilotami. Výstavbu řídí Vladimír Slavíček.

  VECTORPARKS Prešov (SK)

  10/2023

  Plnou parou směr Košice! Cestou jsme si ještě udělali zastávku v Prešově, abychom zde pomohli s rozšířením logistického parku VectorParks Prešov. Vrtáme hlubinné základy pro dostavbu SO 101 skladovo-výrobní haly a čeká nás také pilotová stěna pro zajištění svahu v místě výstavby. Pilotová stěna bude nekotvená a tvořená pilotami průměru 600 mm. V hlavách pilot bude proveden spřahující železobetonový trám a mezi pilotami bude realizován stříkaný beton tl. 100 mm.

  Projekt založení i pilotové stěny byl dodán objednatelem, realizaci řídí Miroslav Slabý.

  HALA LK PUMPSERVICE Praha Letňany

  10/2023

  Dokončili jsme realizaci hlubinných základů pro novou halu LK Pumpservice v Praze Letňanech. BG18H se svou posádkou vyvrtala 53 pilot o průměru 750 a 1000 mm. Většina pilot je zakončena kruhovými hlavicemi (o průměru 1350 a 1500 mm) s kalichy pro prefa sloupy. Pod zdvojené sloupy byly navrženy hranaté hlavice. Součástí projektu a realizace byly i piloty pod železobetonové základové pasy a piloty pod žb desku.

  Projekt připravil Ing. Vojtěch Ježek, stavbu vedl Vladimír Slavíček.

  CTPark Blatnice

  09/2023

  Vrtáme a vrtáme, právě teď v Blatnici, kousek od Nýřan. Zajímavostí této lokality je, že se zde nalézají významné sloje uhlí, které byly v minulosti hlubinně těženy a území tak bylo poddolováno. V roce 2016 byl proveden znalecký posudek, který byl následně využit i při navrhování pilot, které zde aktuálně realizujeme. Naše vrtačka BG20H v Blatnici právě teď vrtá 199 ks pilot s kruhovými hlavicemi pod montovaný železobetonový skelet nové haly. Piloty průměru 750 mm jsou vrtány s předvrty pro hlavice průměru 1250, 1400 a 1600 mm. Již v předvrtech hlavic narážíme na pískovec o tvrdosti R4-R3, který se pak v areálu lokálně střídá s jílovci.

  Stavbu vede Ing. Radek Vlasák. 

  NOVÁ VRTNÁ SOUPRAVA

  Mnozí už to vědí, někteří to tuší – naše flotila opět posílila! Abychom dokázali zrealizovat hlubinné základy extrémně zatížených staveb, které generují stále větší a větší dimenze a délky pilot, pořídili jsme místo stávající BG23H novou, větší a výkonnější BG28H. Tato naše nová vrtná souprava zvládne bez úprav zapažit pilotu průměru až 1500 mm, po menší úpravě i 1800 mm, a dokáže bez problémů vyvrtat i větší kruhové hlavice (o průměru až 2000 mm).

  Vzhledem k velikosti stroje a jeho hmotnosti (nová BG28H váží 90t) je vždy potřeba důkladně naplánovat trasu na staveniště a zkontrolovat únosnost pláně v místě výstavby před samotným nájezdem soupravy. V některých případech není možné nasazení takto velkého stroje právě z důvodu např. úzkých přístupových cest, zatížitelnosti mostů či málo únosné pláně.

  VALALIKY INDUSTRIAL PARK Košice (SK)

  07/2023

  Letní prázdniny jsou v plném proudu, všichni výletují a naše vrtačka BG20H také vyrazila. Právě teď ji najdete v Košicích, na východě Slovenska, kde plní velmi důležitý úkol – provádí technologické vrty a piloty pro zatěžovací zkoušky v budoucím rozsáhlém výrobním areálu. Nemá to ale vůbec jednoduché, protože geologické a hydrogeologické podmínky v místě budoucí výstavby jsou extrémně náročné. Vrtání komplikují tekuté písky v prolohách neogenních jílů. A aby toho nebylo málo, tak se jedná o písky s tlakovou vodou, která po navrtání dokáže během mžiku vystoupat až nad terén a vyplnit celý vrt jemným pískem. Přesné polohy těchto pískových vrstev jsou přitom dopředu prakticky nezmapovatelné. Posádky našich vrtaček budou muset být opravdu velmi ostražité a zručné! Budou také muset být ve spojení s naším projektantem, který bude podle situace na stavbě průběžně aktualizovat projektovou dokumentaci. U více jak tisíce pilot …

  Na projektu od samého začátku pracují naši projektanti v čele s Ing. Vojtěchem Ježkem. Výsledky z vrtů a zatěžovacích zkoušek poslouží k hospodárnějšímu návrhu zakládání pro celý budoucí areál továrny. Začátek realizace prací je naplánován na listopad tohoto roku. Bude to výzva, ale jsme připraveni odvést precizní práci i v těchto extrémních podmínkách.

  TEPLÁRNA Dvůr Králové nad Labem

  06/2023

  V areálu Teplárny ve Dvoře Králové nad Labem jsme se letos ohřáli již dvakrát. Při prvním nájezdu vrtačky jsme vrtali hlubinné základy pro kotelnu (piloty s kruhovými hlavicemi pro prefa sloupy), při druhém jsme pak zvládli hned dvě akce – piloty pod základovou desku pod akumulační nádrže a založení energomostu (piloty s hladkou hlavou).

  Přiložená fotografie zachycuje hotové piloty pod akumulační nádrže.

  PŘÍSTAVBA G-TES Nitra (SK)

  06/2023

  Po pěti letech se vracíme zpět do Nitry, abychom zde pomohli s rozšířením hal a budov nám dobře známého G-TES, které jsme zakládali v roce 2018.
  Momentálně vrtáme piloty a připravujeme hranaté hlavice pro prefa sloupy v přístavbě lisovny. Jámy pro hranaté hlavice se vzhledem k jejich rozměrům (1,45×2,00×1,80 m) a místní geologii musí po celém obvodu pažit, proto vždy nejprve realizujeme záporové pažení a následně až výkop a samotné hlavice, jak můžete vidět na přiložených fotografiích. Dále nás čeká založení přístavby administrativní budovy, kde budeme vrtat piloty průměru 750 mm pod železobetonové pasy. Jako poslední pak budeme vrtat piloty s kruhovými hlavicemi pro uchycení prefa sloupů a piloty bez hlavic pro ocelové sloupky fasády v přístavbě svařovny.

  Stavbu vede Libor Dvorský, projekt připravil Ing. Ondřej Tušl.

  HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

  TEAMBUILDING Krkonoše

  05/2023

  Předposlední týden v květnu jsme se se vydali do Krkonoš na firemní teambuilding. Abychom se nenudili, tak se k nám přidali i naši kamarádi geodeti z 3G Praha s.r.o.
  Počasí nám přálo, a tak jsme podnikli túru po hřebenech a užívali jsme si dechberoucí výhledy. Večer jsme zakončili vynikající večeří v Erlebachově boudě a relaxovali jsme v místním wellness. Následující den někteří z osazenstva vyrazili na kolo a zbytek opět túroval. Všichni jsme si to moc užili, nabili jsme se energií a už se zase těšíme na další společnou akci.

  LE & CO Jirny

  05/2023

  Vypadá to, že už naše vrtačka trucuje v koutě a odmítá dál vrtat, ale není tomu tak. Vrátili jsme se do Jiren, do areálu LE & CO, abychom se tu zhostili dalšího úkolu, a to založení přístřešků, nadzemních krčků a hlavně mostu pro pěší mezi výrobními objekty, které jsme loni také zakládali. Naše vrtačka se musela natěsnat hodně blízko stávající hale, protože zde bude založen zmiňovaný most pro pěší. Vzhledem k velkému zatížení vstupujícímu do pilot (kvůli velkému vyložení mostu) je zde potřeba vyvrtat piloty průměru 1300 mm.

  Projekt připravil Ing. Ondřej Tušl, stavbu vede Miroslav Kloc.

  VÝROBNÍ AREÁL RENOKAR CNC Stráž pod Ralskem

  05/2023

  Naše vrtačka BG 18H právě dokončila vrty pro hlavice a piloty pro nový výrobní areál Renokar ve Stráži pod Ralskem a přesunula se na další akci. Armokoše do pilot a hlavic byly všechny svařovány na místě stavby, jak můžete vidět na fotkách.
  Věděli jste, že maximální délka prutu („roxoru“) je 14 m, ideálně jen 12 m? Delší pruty nejsou vhodné (přeprava, manipulace, atd.). Pokud je tedy potřeba delších armokošů, musí projektant počítat s napojováním prutů. Napojování má svá jasná pravidla a pro armokoše do pilot využíváme napojování pomocí přesahu. Délka přesahu se odvíjí mimo jiného od průměru použitých prutů.

  Projekt připravil Ing. Jan Mrázek, stavbu vedl Ing. Radek Vlasák.

  Exhibice BAUER Gruppe Schrobenhausen (DE)

  05/2023

  Vydali jsme se na návštěvu do Německa, do Schrobenhausenu, kde sídlí dodavatel našich strojů – BAUER Gruppe. Zúčastnili jsme se In-House Exhibition, okoukli jsme prezentované novinky, některé z nich jsme si i vyzkoušeli, a užili jsme si společnost milých lidí, dobrého jídla a pití. Děkujeme za pozvání a těšíme se na další spolupráci.

  PŘÍSTAVBA HALY (Kupkolo.cz) Dvůr Králové nad Labem

  04/2023

  Cyklistická sezóna už bezesporu začala, a protože je zájem o kola velký, je potřeba rozšířit skladové prostory jednoho z největších českých internetových prodejců cyklo komponentů, doplňků a kol. Byli jsme přizváni, abychom novou přístavbu haly založili. Na místo činu, do Dvora Králové nad Labem, jsme se vrátili už potřetí.
  Přístavba je založena na pilotách průměru 750 mm, které jsou zakončeny kruhovými hlavicemi průměru 1350 mm s kalichy, které slouží pro uložení prefa sloupů.

  Projekt připravil Ing. Ondřej Krkavec, stavbu vede Miroslav Slabý.

  KOTELNA NA BIOMASU Dvůr Králové nad Labem

  03/2023

  Právě nás najdete ve Dvoře Králové nad Labem, kde v areálu teplárny realizujeme piloty a hlavice pro nový halový objekt horkovodní biomasové kotelny.

  Projekt zpracoval Ing. Jan Mrázek, stavbu řídí Miroslav Kloc.

  Jiří Borovský

  5. 3. 2023

  S velikou lítostí oznamujeme, že nás navždy opustil náš dlouholetý kolega a kamarád, pohodář Jirka Borovský. Ti, kdo jste jej znali, věnujte mu tichou vzpomínku.🤍 Upřímnou soustrast rodině.

  NOVÁ HALA B.3 Přehýšov

  02/2023

  Po několika měsících jsme se vrátili zpět do Přehýšova, abychom založili další halu – tentokrát B.3. Vrtáme zhruba 220 ks pilot, které mají průměr 750 a 1000 mm a jsou ukončeny kruhovými hlavicemi průměru 1350 a 1500 mm.

  Projekt připravil Ing. Vojtěch Ježek, na stavbě velí Ing. Radek Vlasák.

  BD TURBOVÁ Praha

  01/2023

  V Praze 5 – Košířích brzy vyroste nový bytový dům, který se bude jmenovat podle sousední památkově chráněné usedlosti – Turbová.
  Byli jsme pověřeni přípravou projektu a realizací pilotového založení a zajištění stavební jámy pro tento BD.
  Konstrukce pažení je vzhledem k velikosti jámy, okrajovým podmínkám (částečně není možné kotvit), výškovému odstupňování výkopů a složité geologii rozmanitá. Je tvořena záporovým pažením z jednoduchých nebo zdvojených IPE profilů, které jsou kotvené či nekotvené, nebo z kotvené či nekotvené pilotové stěny tvořené pilotami průměru 1000 mm. Jedna část pilotové stěny je spřažena žb trámem se závěrnou zídkou. Založení objektu je navrženo na pilotách průměru 750 mm.
  V místě stavby byla zastižena břidlice o pevnostech R3 až R6 a písčitý jíl.

  Přiložené fotografie dokumentují, jak postupují práce na zajištění za poslední měsíc.

  Projekt připravil Ing. Vojtěch Ježek, stavbu vede Ing. Radek Vlasák.

  OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2022

  Nový skladovací areál pro naše stroje a nářadíKladno
  Nový přírůstek do flotilyBG 20H
  Skladovací haly Týniště nad Orlicí 02/2022
  Pilotové založení
  LE&COJirny 02/2022
  Pilotové založení
  BD Hlubočepy Praha 03/2022
  Záporové pažení a pilotové založení
  BALL Plzeň 04/2022
  Pilotové založení
  BD PoděbradovaPlzeň 05/2022
  Pilotové založení
  INS TowerNáchod 05/2022
  Pilotové založení
  BD MilánskáPraha 06-08/2022
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Hala VaillantSenica (SK) 07/2022
  Pilotové založení
  Skladovací halaLiberec 08/2022
  Pilotové založení
  LYCKEBY CULINAR, a.s. Horažďovice 08/2022
  Pilotové založení
  GOLDBECK Prefabeton s.r.o.Tovačov 09/2022
  Převrtávaná pilotová jímka a hlubinné založení
  Lávka pro pěšíPřeštice 09/2022
  Hlubinné založení
  Byty Borský parkPlzeň 10/2022
  Pilotové založení a zajištění stavební jámy
  Hala B.1Přehýšov 10/2022
  Pilotové založení
  Skladovací halaCheb 11/2022
  Pilotové založení
  Malá vodní elektrárnaRadešov 12/2022
  Mikrozáporové pažení
  Nový skladovací areál pro naše stroje a nářadíKladno
  Nový přírůstek do flotilyBG 20H
  Skladovací haly Týniště nad Orlicí 02/2022
  Pilotové založení
  LE&COJirny 02/2022
  Pilotové založení
  BD Hlubočepy Praha 03/2022
  Záporové pažení a pilotové založení
  BALL Plzeň 04/2022
  Pilotové založení
  BD PoděbradovaPlzeň 05/2022
  Pilotové založení
  INS TowerNáchod 05/2022
  Pilotové založení
  BD MilánskáPraha 06-08/2022
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Hala VaillantSenica (SK) 07/2022
  Pilotové založení
  Skladovací halaLiberec 08/2022
  Pilotové založení
  LYCKEBY CULINAR, a.s. Horažďovice 08/2022
  Pilotové založení
  GOLDBECK Prefabeton s.r.o.Tovačov 09/2022
  Převrtávaná pilotová jímka a hlubinné založení
  Lávka pro pěšíPřeštice 09/2022
  Hlubinné založení
  Byty Borský parkPlzeň 10/2022
  Pilotové založení a zajištění stavební jámy
  Hala B.1Přehýšov 10/2022
  Pilotové založení
  Skladovací halaCheb 11/2022
  Pilotové založení
  Malá vodní elektrárnaRadešov 12/2022
  Mikrozáporové pažení

  HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ, LÁSKY A ÚSPĚCHŮ DO NOVÉHO ROKU 2023 PŘEJE Čeněk a Ježek a.s.

  MALÁ VODNÍ ELEKTRÁRNA Radešov

  12/2022

  Kousek od Rejštejna, v obci zvané Radešov, aktuálně vrtáme mikrozáporové pažení pro malou vodní elektrárnu na Otavě.

  Projekt připravil Bc. Ondřej Krkavec, stavbu řídí Jan Chadima.

  OZO Ing. Tereza Jiříčková

  12/2022

  Oficiálně bychom chtěli pogratulovat naší kolegyni Ing. Tereze Jiříčkové, která úspěšně složila zkoušku z odborné způsobilosti BOZP a stala se tak naší dvorní OZO BOZP. Gratulujeme!

  SKLADOVACÍ HALA Cheb

  11/2022

  Velká akce si žádá velké nasazení. Naše vrtačky se vydaly do Chebu a vrtají více než 830 hlavic a pilot o max. délkách až 25 m pro novou skladovou halu.

  Stavbu řídí Vladimír Slavíček, projekt má na starosti Ing. Jan Mrázek a Bc. Ondřej Tušl.

  NOVÁ HALA B.1 Přehýšov

  10/2022

  Dokončili jsme založení haly B.1 v blízkosti exitu100 na D5 (Přehýšov). Bylo vyvrtáno přes 320 pilot o průměru 750 a 1000 mm opatřených kruhovými hlavicemi s kalichy pro uložení prefa sloupů haly.

  Projekt zpracovala Ing. Jana Dvorská, stavbu řídil Miroslav Kloc.

  BYTY BORSKÝ PARK Plzeň

  10/2022

  Dokončili jsme zajištění stavební jámy a hlubinné založení pro bytový dům v oblasti Borská pole v Plzni. Záporové pažení, tvořené zdvojenými záporami 2xU280 nebo 2xU260, bylo kotveno lanovými kotvami v jedné kotvení úrovni skrz zápory. Založení bytového domu bylo realizováno pilotami průměru 750, 1000 a 1300 mm.

  Stavbu řídil Ing. Radek Vlasák, projekt připravila Ing. Štěpánka Peřinová.

  ZALOŽENÍ LÁVKY PRO PĚŠÍ Přeštice

  09/2022

  V Přešticích chtěli vidět náš brilantní tah na branku, tak si nás pozvali do ulice V Brance, abychom zde vyvrtali základy pro novou lávku přes Úhlavu.
  Byly navrženy a vyvrtány tahové a tlakové mikropiloty Tr114/12,5 délky 7 m, s úklonem 5° nebo 15° od svislice. Vrty byly ve zvodnělém štěrku po celé délce paženy. Součástí dodávky prací bylo i mikrozáporové pažení pro zajištění výkopu na levém břehu Úhlavy.

  Projekt připravil Ing. Vojtěch Ježek, stavbu vedl Jan Chadima.

  PŘEVRTÁVANÁ JÍMKA A ZÁKLADY PRO GOLDBECK Prefabeton s.r.o. v Tovačově

  09/2022

  Velice nás těší, že jsou naši objednatelé spokojeni s výsledky naší práce a že nás opětovně poptávají pro spolupráci na dalších projektech.
  Naše vrtačky letos, již poněkolikáté v řadě, navštívily TOPOS PREFA Tovačov s.r.o., nyní již GOLDBECK Prefabeton s.r.o. v Tovačově, aby zde vyvrtaly jímku z převrtávaných pilot a základy pro sila, plošiny, technologie a výrobní halu. Díky zkušenostem z předchozích let byli naši projektanti i vrtmistři dobře připraveni na chování geologického profilu v místě stavby (vysoká hladina podzemní vody a štěrkopísek). Počítalo se s ukončením pilot ve vrstvě nepropustných jílů a pažením po celé délce vrtů.

  Projekty zpracoval Ing. Jan Mrázek a Bc. Ondřej Krkavec, realizaci měl na starosti Vladimír Slavíček a Miroslav Slabý.

  Přiložené foto je pohled do jímky (zásobník kameniva) tvořené převrtávanými pilotami průměru 750 mm, které jsou překryty torkretem tl. 120 mm a spřaženy v hlavách žb trámem.

  NOVÁ HALA Liberec

  08/2022

  Naše party se momentálně kochají krásným výhledem na Ještěd. Vrtají totiž piloty průměru 750 mm s hlavicemi průměru 1250 a 1350 mm pro prefa sloupy budoucí montážní, prodejní a skladové haly v průmyslové zóně v Liberci – Dolním Hanychově.

  Projekt připravil Ing. Vojtěch Ježek, stavbu řídí Libor Dvorský.

  BD MILÁNSKÁ Praha

  08/2022

  Práce na zajištění stavební jámy pro BD Milánská byly dokončeny a Vy se můžete pokochat fotkami z realizace (aplikace torkretu přes pažící piloty, vrtání kotev naší maloprofilovou vrtačkou a postupné zadřevování polí mezi záporami) a finálního výsledku.

  BD MILÁNSKÁ Praha

  06/2022

  Naše vrtačka právě opustila staveniště Bytového domu Milánská v Praze 10 – Horních Měcholupech, kde vrtala prvky dočasného pažení stavební jámy pro bytový dům a retenční nádrž a také hlubinné základy pro jeřáby.

  Dočasnou pažící konstrukci hlavní jámy tvoří záporové pažení z profilů IPE270 až IP400, které bude kotvené lanovými kotvami v jedné úrovni. V místech, kde nebylo možné kotvit, byly navrženy a vyvrtány pažící piloty průměru 1200 mm. Pažení pro rampu a retenční nádrž pak tvoří jednoduché nekotvené zápory.

  Piloty pod jeřáby byly vyvrtány průměru 900 a 1200 mm o délce 16 m a budou spřaženy monolitickými patkami.

  Na staveništi nyní pokračují práce na pažení – realizuje se výdřeva a torkrety mezi záporami a pilotami a provádí se kotvení pažící stěny v místech určených projektem.

  Projekt zpracoval Ing. Michal Budina a Bc. Ondřej Krkavec, stavbu realizuje Ing. Radek Vlasák.

  INS TOWER Náchod

  05/2022

  Pilotové základy pro nový polyfunkční dům v Náchodě byly v režii naší vrtačky BG 20H a Ing. Radka Vlasáka. I když bylo in-situ opravdu málo místa, díky výborné koordinaci a spolupráci s objednatelem (Bezedos s.r.o.) proběhlo vše bez problémů a INS Tower už na našich základech – pilotách vetknutých do pískovce – roste do výšky.

  Projekt zpracovala Ing. Štěpánka Peřinová.

  BD PODĚBRADOVA Plzeň

  05/2022

  V roce 2019 jsme projektovali a následně realizovali základy a zajištění stavební jámy pro bytový dům v ulici Poděbradova v Plzni. Po třech letech se vracíme zpět na místo a zakládáme další bytový dům, který vyroste na místě bývalého pivovaru a restaurace, v sousedství domu z roku 2019. Obrys zbouraného pivovaru na domě z roku 2019 je viditelný i na přiložené fotografii ze stavby.

  Projekt zpracoval Ing. Jan Mrázek, realizaci řídí Bc. Dominik Malý.

  Rostislav Kameníček

  Dozvěděli jsme se, že v sobotu 2. 4. 2022 navždy odešel náš bývalý zaměstnanec, věčně usměvavý vrtmistr, Rostislav Kameníček.
  Upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým a klid jeho duši.🤍

  BALL Plzeň

  04/2022

  Vrtáme o 106, až se nám z vrtačky kouří – vidět nás můžete na Borských polích v Plzni.
  Geologické poměry v místě výstavby nové haly Ball tvoří kvartérní antropogenní navážky, neogénní fluviolakustrinní sedimenty charakteru písků, štěrků a jílů, v jejichž podloží se nachází zcela zvětralé karbonské marinní sedimenty. Vývrtek můžete vidět na druhé fotografii.

  Projekt pilot má na starosti Ing. Jan Mrázek, realizaci řídí Vladimír Slavíček.

  BD HLUBOČEPY Praha

  03/2022

  V Hlubočepích se dějí věci! Nad Dalejským potokem, na konečné tramvají, vyrostou dva nové bytové domy, které právě zakládáme na pilotách průměru 900 a 1200 mm dl. až 15,5 m. Součástí naší dodávky prací je i návrh a realizace nekotveného záporového pažení ve výkopu pro zakladače.

  Projekt zpracoval Ing. Jan Mrázek, stavbu řídí Ing. Radek Vlasák

  LE & CO Jirny

  02/2022

  Nová velká výrobní hala v areálu společnosti LE & CO v Jirnech u Prahy už postupně roste do výšky. Kvalitní základy pro tuto stavbu realizuje naše největší vrtačka BG23H, která si hravě poradí i s pilotami průměru 1300 mm, které jsou zde navrženy v maximálních délkách až 21 m.

  Stavbu řídí Miroslav Kloc a Bc. Dominik Malý, projekt zpracoval Ing. Jan Mrázek.

  SKLADOVACÍ HALY Týniště nad Orlicí

  02/2022

  V rámci výstavby Průmyslového parku Panattoni v Týništi nad Orlicí realizujeme založení dvou výrobně skladovacích hal WH102 a WH103. Složitá geologie (přehloubené koryto řeky vyplněné holocenními náplavy s organickou příměsí a časté střídání geologických vrstev) a vysoká úroveň podzemní vody jasně vedly k návrhu hlubinných základů – k vrtaným pilotám, které musí být po celé délce paženy.

  Stavbu řídí Ing. Radek Vlasák, projekty zpracovali Ing. Veronika Špedlová a Ing. Vojtěch Ježek.

  NOVÝ PŘÍRŮSTEK DO FLOTILY

  01/2022

  Na přelomu roku jsme pořídili další vrtnou soupravu BG20H, která doplní strojní park, zvýší produktivitu a operativní možnosti společnosti a zároveň nám pomůže předcházet problémům spojených s aktuálně velmi špatnou dostupností náhradních dílů a autorizovaného servisu vrtných souprav (důsledek pandemie covid-19).

  NOVÝ SKLADOVACÍ AREÁL

  01/2022

  Abychom měli kde uskladnit všechny naše stroje a zařízení a provádět pravidelné opravy vrtného nářadí, pořídili jsme rozsáhlý areál s dvoulodní halou po rekonstrukci, sklady a dílnami v ulici Na Valmetce na Kladně.

  OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2021

  KauflandOlomouc 01/2021
  Pilotové založení a trvalá pilotová stěna
  BD U JežíškaPlzeň 02/2021
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Hala TERRA Ostrov u Stříbra 03/2021
  Pilotové založení
  F.X.Meiller Slaný s.r.o. Slaný 04/2021
  Pilotové založení
  Ateliér Technik s.r.o. Dvůr Králové n. L. 05/2021
  Pilotová stěna a pilotové založení
  Rezidence Chrudimpark H1, H2 Chrudim 05/2021
  Pilotové založení
  Rekonstrukce potrubíTepelná elektrárna Chvaletice 05/2021
  Pilotové založení
  Jinonický zámečekPraha 06/2021
  Pilotové založení
  Rekonstrukce železniční stanicePardubice 06/2021
  Pilotové založení
  Průmyslový parkKojetín 07/2021
  Pilotové založení
  BD LiliováLiberec 07/2021
  Zajištění stavební jámy
  RD HolubovaPraha 09/2021
  Zajištění stavební jámy
  KeestrackŠternberk 09/2021
  Pilotové založení
  StáčírnaVelké Popovice 09/2021
  Pilotové založení a trvalá pilotová stěna
  BD č. p. 113Strakonice 10/2021
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Juta a.s.Jaroměř 11/2021
  Pilotové založení
  Foxconn Technology CZ s.r.o.Kutná Hora 11/2021
  Pilotové založení
  TeambuildingBeskydy, Lysá hora 11/2021
  KauflandOlomouc 01/2021
  Pilotové založení a trvalá pilotová stěna
  BD U JežíškaPlzeň 02/2021
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Hala TERRA Ostrov u Stříbra 03/2021
  Pilotové založení
  F.X.Meiller Slaný s.r.o. Slaný 04/2021
  Pilotové založení
  Ateliér Technik s.r.o. Dvůr Králové n. L. 05/2021
  Pilotová stěna a pilotové založení
  Rezidence Chrudimpark H1, H2 Chrudim 05/2021
  Pilotové založení
  Rekonstrukce potrubíTepelná elektrárna Chvaletice 05/2021
  Pilotové založení
  Jinonický zámečekPraha 06/2021
  Pilotové založení
  Rekonstrukce železniční stanicePardubice 06/2021
  Pilotové založení
  Průmyslový parkKojetín 07/2021
  Pilotové založení
  BD LiliováLiberec 07/2021
  Zajištění stavební jámy
  RD HolubovaPraha 09/2021
  Zajištění stavební jámy
  KeestrackŠternberk 09/2021
  Pilotové založení
  StáčírnaVelké Popovice 09/2021
  Pilotové založení a trvalá pilotová stěna
  BD č. p. 113Strakonice 10/2021
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Juta a.s.Jaroměř 11/2021
  Pilotové založení
  Foxconn Technology CZ s.r.o.Kutná Hora 11/2021
  Pilotové založení
  TeambuildingBeskydy, Lysá hora 11/2021

  PRŮMYSLOVÝ PARK Kojetín

  06/2021

  Na konci června začala realizace pilotového založení vícepodlažního automatizovaného skladu pro významného internetového prodejce. Stavba se nachází na pozemcích bývalého cukrovaru v průmyslovém parku Kojetín.

  Vysoká a silně zatížená konstrukce horní stavby s sebou nese extrémní požadavky na piloty, které byly navrženy v průměrech až 1500 mm a délkách až 36 m.

  Projekt připravil Ing. Jan Mrázek, realizaci mají na starosti Miroslav Slabý a Vladimír Slavíček. Momentálně na stavbě úřadují vrtačky BG20, BG23 a BG33.

  VÝROBNÍ HALA Srbsko

  Pro významného klienta zpracováváme projekt ve stupni Execution design pro výstavbu nové velké výrobní haly v Srbsku. Výrobní hala bude založena na velkoprůměrových pilotách opatřených kruhovými a hranatými hlavicemi. V místech největšího zatížení jsou navrženy skupiny pilot spřažené v hlavách masivními železobetonovými patkami. Sprašovité podloží s prolohami pohřbených zemin a velké zatížení z horní stavby generuje délky pilot až 30 m.

  Součástí naší dodávky jsou i návrhy pažících konstrukcí pro budoucí jímky umístěné uvnitř haly. Navrženy jsou jak záporové, tak pilotové stěny – kotvené, rozpírané, případně pouze vetknuté.

  Během projektování a současné realizace, kterou provádí místní subdodavatelé, vyvstává průběžně mnoho problémů, které jsme nuceni operativně řešit v řádu hodin či jednotek dnů. Projekt je tak velkou výzvou a zkušeností nejen pro náš projekční tým.

  Fotky níže byly pořízeny během dubnové návštěvy projekčního týmu.

  Projekt zpracovává Ing. Jan Mrázek a Ing. Veronika Špedlová.

  REKONSTRUKCE VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ Pardubice

  06/2021

  Naše vrtačka BG20H momentálně úřaduje v Pardubicích. Vrtá zde piloty pro nově vznikající lávku pro pěší v rámci rekonstrukce železniční stanice Pardubice hlavní nádraží.

  Stavbu má na starosti Ing. Radek Vlasák.

  REKONSTRUKCE POTRUBÍ Chvaletice

  05/2021

  Naše vrtačka se na začátku května poměřovala s pátou nejvyšší stavbou v ČR, s komínem Elektrárny Chvaletice, který je vysoký 300 m. Prováděli jsme v jeho blízkosti založení pro rekonstrukci potrubí.

  VÝROBNÍ HALA pro F. X. Meiller Slaný s.r.o

  04/2021

  Dokončili jsme základy pro novou halu v objektu firmy F. X. Meiller Slaný s.r.o. Piloty průměru 750 mm a 1000 mm, opatřené kruhovými hlavicemi, byly vrtány v marinních sedimentech české křídové tabule, zejména v pískovcích.

  Projekt zpracovala Ing. Jana Dvorská, stavbu vedl Ing. Radek Vlasák.

  BD U JEŽÍŠKA Plzeň

  03/2021

  Ježíšek bude sice chodit až za devět měsíců, ale aby mohl Plzeňanům nadělit nové byty, byli jsme už teď povoláni do akce a aktuálně provádíme zajištění stavební jámy a hlubinné založení pro nový bytový dům U Ježíška v Plzni na Slovanech.

  Realizaci řídí Ing. Radek Vlasák a Miroslav Kloc, projekt zpracoval Ing. Vojtěch Ježek.

  KAUFLAND Olomouc

  02/2021

  Naše dvě vrtačky spojily síly a společně vrtají piloty dlouhé až 25 m v prostředí neogenních jílů a zvodnělých písků v Olomouci, v ulici Hněvotínská.

  Pilotové založení naprojektovala Ing. Jana Dvorská, pilotovou stěnu Ing. Vojtěch Ježek. Realizaci má na starosti Miroslav Slabý.

  OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2020

  Residence Velvaria Horoměřice 02/2020
  Pilotové založení
  KION IIIOstrov u Stříbra 03/2020
  Pilotová stěna
  Hala v areálu VorlechDvůr Králové nad Labem 03/2020
  Pilotové založení
  TOPOS PREFA Tovačov 03/2020
  Pilotové založení
  DOMY TLUČNÁ Tlučná 04/2020
  Pilotová stěna a pilotové založení
  Bytový dům "B" Rokycany 05/2020
  Pilotové založení
  BD V OřešíPraha 6 - Suchdol 06/2020
  Zajištění stavební jámy
  Hotel MozartPraha 5 - Smíchov 06/2020
  Zajištění stavební jámy
  PragovkaSlaný 06/2020
  Pilotové založení
  BD PískováPraha 12 - Modřany 07/2020
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Depo nové lanové dráhyŘíčky v Orlických horách 08/2020
  Zajištění stavební jámy
  Velvyslanectví Korejské republikyPraha 6 - Bubeneč 08/2020
  Zajištění stavební jámy
  RadegastNošovice 09/2020
  Pilotové založení
  BD SvětovarPlzeň 10/2020
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Residence Velvaria Horoměřice 02/2020
  Pilotové založení
  KION IIIOstrov u Stříbra 03/2020
  Pilotová stěna
  Hala v areálu VorlechDvůr Králové nad Labem 03/2020
  Pilotové založení
  TOPOS PREFA Tovačov 03/2020
  Pilotové založení
  DOMY TLUČNÁ Tlučná 04/2020
  Pilotová stěna a pilotové založení
  Bytový dům "B" Rokycany 05/2020
  Pilotové založení
  BD V OřešíPraha 6 - Suchdol 06/2020
  Zajištění stavební jámy
  Hotel MozartPraha 5 - Smíchov 06/2020
  Zajištění stavební jámy
  PragovkaSlaný 06/2020
  Pilotové založení
  BD PískováPraha 12 - Modřany 07/2020
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení
  Depo nové lanové dráhyŘíčky v Orlických horách 08/2020
  Zajištění stavební jámy
  Velvyslanectví Korejské republikyPraha 6 - Bubeneč 08/2020
  Zajištění stavební jámy
  RadegastNošovice 09/2020
  Pilotové založení
  BD SvětovarPlzeň 10/2020
  Zajištění stavební jámy a pilotové založení

  2001
  • Toyoda Gosei, Klášterec nad Ohří
  • TOYOTA TSUSHO, Liberec
  • CS Cabot, Valašské Meziříčí
  • KOITO, Žatec
  • Velkoobchod BŘENDA, Praha
  • BD TROJA, Praha
  • HYPO-BANK, Praha 1
  • Velvyslanectví Čínské republiky, Praha
  • CHEMOPRAG Administrativní budova, Praha
  • TEPPICHFREUND, Ústí nad Labem
  • DROXI skladový areál, Všechromy
  • INFINEON, Trutnov
  • Kimberly – Clark, Jaroměř
  • GASTROBAZAR, Jesenice
  • Cebalsol, Velim
  • IFE, Brno
  • Obytný soubor Hvězda, Hradec Králové
  • ECM Radioplazza, Praha

  2002
  • Linet výrobní hala, Slaný
  • Byt. jednotky, Mariánské Lázně
  • Simizu Kogyo, Liberec
  • TGSSC výrobní hala, Klášterec nad Ohří
  • Villa Třešňovka, Praha
  • ABC stage II, Louny
  • Domov důchodců, Turnov
  • Dům pro seniory, Praha-Radotín

  2003
  • Projekt TPCA Assembly, Kolín
  • Futaba, Havlíčkův Brod
  • Bytový dům Nové Butovice, Praha
  • KOITO, Žatec
  • Faerch Plast, Liberec
  • Hyundai, Nošovice
  • Futaba, Havlíčkův Brod
  • Auto Jarov, Praha
  • Bytový dům poblíž historického náměstí Berouna
  • Budova ŘSD, Praha
  • BD, Horní Mísečky
  • Bytové domy, Plzeň
  • Bytový dům Jeseniova, Praha
  • BTP Chodov SO 01.01, SO 01.03-6, SO 01.08, SO 01.10-11
  • Výrobní hala Borgers, Volduchy
  • Piloty pro ukotvení sítí v ZOO Praha
  • Casino, Dolní Dvořiště
  • Berounka park, Plzeň
  • Městský stadion, Liberec
  • FURUKAWA výrobní hala, Unhošť

  2004
  • Kia, Žilina (SK)
  • Tesco hypermarket, Mělník
  • Mi King fáze I, Kolín
  • DAIHO, Plzeň
  • SSC, Humpolec
  • Kaufland, Brno
  • Polyfunční domy, Beroun
  • Bytové domy Pod Záhorskem, Plzeň
  • Sconto, Brno Modřice
  • Nádrž Bucharka – zasněžování, Liberec (Ještěd)
  • Protipovodňová opatření Akuma, Mladá Boleslav
  • OC Nový Anděl, Praha
  • AISIN, Písek
  • NYK Logistic, Kolín
  • Elektrárna Dukovany
  • R. Bosch, České Budějovice
  • Zličín bussiness center, Praha

  2005
  • Sungwoo fáze I., Ostrava
  • TGSSC, Kláštěrec nad Ohří
  • Daikin, Brno
  • Toyota Tsuho, Kolín
  • Ohmori, Brno
  • Aquacentrum Barrandov, Praha
  • Apartmány, Bedřichov
  • Avenir Business park Radlická, Praha
  • Drogerie Market skladová hala, Jihlava
  • Hotel Strahov, Praha
  • Bytový dům Mlynářka, Praha
  • Bytové domy Na Vyhlídce, Praha
  • Podzemní garáže Na Smetance, Praha
  • Hala PHOENIX, Praha
  • Bytové domy Sylván, Plzeň
  • Scania, Modletice
  • OC Skalka, Praha
  • Accumalux, Mladá Boleslav

  2006
  • Hitachi Home Electronic, Žatec
  • Plakor, Mošnov
  • Mi King fáze II, Kolín
  • Sungwoo fáze II, Ostrava
  • Hypermarket Tesco, Jirkov
  • Obchodní centrum Kaufland, Svitavy
  • Kaufland, Slaný

  2007
  • Hyundai, Nošovice
  • Obchodní centrum, Mladá Boleslav
  • Zimní stadion, Karlovy Vary
  • Hypermarket GLOBUS, Liberec

  Copyright © Bananos.cz